26 týdnů 28 týdnů

Vývoj plodu ve 27. týdnu těhotenství

Obsah

Každodenní život dítěte je skutečně jedinečnou událostí. Tento článek se bude zabývat rysy vývoje dítěte v 27. týdnu.

Vypočítejte délku těhotenství
Uveďte první den poslední menstruace.

Anatomické rysy

Chcete-li zjistit, jak plně dítě roste, lékaři používají speciální ultrazvukové vyšetřovací metody. Při provádění takové studie může lékař získat hlavní dimenze aktivně rostoucího dítěte.

Normální hodnoty určených parametrů v každém časovém intervalu těhotenství se liší. Následující tabulka ukazuje norem hlavních klinických parametrů plodu plodu, stanovených během fetometrie.

Zkoumaný parametr

Norm v 27 týdnech těhotenství

Růst

35-35,5 cm

Hmotnost

900-980 gramů

Biparietální velikost (BPR)

65-75 mm

Délka kosti předloktí

38-45 mm

Délka kosti holeně

44-51 mm

Délka stehen

47-56 mm

Délka ramene

44-51 mm

Obvod břicha

20,5-25,3 cm

Obvod hlavy

23,4-27,3 cm

Čelní velikost

80-97 mm

Kromě určení, jak moc dítě váží a jak dlouho je, s pomocí stejného ultrazvukového vyšetření, odborníci vidí, jak vzhled plodu vypadá. Moderní zařízení, na nichž jsou tyto typy výzkumu prováděny, umožňují získat poměrně jasný obraz s hlavními rysy obličeje dítěte v děloze.

Hlavní rysy dítěte do 27. týdne jsou již docela dobře formované. Uši jsou malé a začínají se pohybovat trochu do stran. Oční víčka pokrývají oční víčka.

Nad horními okraji očí dítěte rostou malé obočí. Plod dokonce vytvořil malé řasy. S každým následujícím dnem těhotenství se dítě stává roztomilějším. Jeho kůže postupně získává fyziologickou barvu a stává se světle růžovou s šedým odstínem díky původnímu mazivu.

Na těle dítěte - mnoho vrásek. Vypadají hlavně díky tomu, že ovoce je vždy ve vodním prostředí. Dopad plodové vody přispívá k tomu, že se kůže stává vrásčitou.

Dítě do konce druhého trimestru těhotenství je stále více baculatá. Změna v jeho vzhledu je způsobena tím, že pod kůží plodu se množství hnědého tuku začíná aktivně zvyšovat. Je nutné, aby po jeho narození dítě prostě nepolevilo. Hnědý tuk se v těle dítěte nevyskytuje náhodně - je schopen rychle vstoupit do metabolismu a v případě potřeby dát dětem energii. Proto je v těle dítěte spousta hnědé tukové tkáně.

Líce dítěte každý den jsou stále konvexnější. Tato vlastnost je také do značné míry způsobena nahromaděním hnědého tuku v těle dětí. Dítě se vyznačuje charakteristickými prohlubněmi v blízkosti loktů, stejně jako první tukové záhyby na těle.

Co cítí dítě?

Vývoj plodu plodu do tohoto období těhotenství prochází řadou funkcí.Hlavní životně důležité vnitřní orgány dítěte již byly vytvořeny, mnoho z nich dokonce začíná fungovat. K provedení práce v plnohodnotném režimu mohou vnitřní orgány po narození dítěte do světa. Mezitím lze tento způsob jejich práce nazvat "výcvik".

Ve dnech 26. až 27. týdne těhotenství ukazují sekreční orgány účinnost u dítěte. Koncentrace některých hormonů se tak zvyšuje v dětské krvi. Vědci zjistili, že plod již vytvořil svůj vlastní somatotropin, tyroxin, inzulín a další důležité hormony. Na jejich tvorbě se podílí hypofýza, štítná žláza a slinivka břišní.

Do 27. týdne těhotenství již nervový systém dítěte funguje docela dobře. Charakteristickým rysem tohoto období je aktivní rozvoj určitých částí mozku zodpovědného za myšlení a duševní aktivitu. Vědci zjistili, že celkový počet rýh a konvolucí, které dávají kortex specifickému rýhování, stále roste denně až do nástupu práce.

Tato speciální struktura "hlavního počítače" v dětském organismu přispívá k tomu, že plod každý den zvyšuje počet reflexů, které potřebuje pro pozdější život.

Intenzivní rozvoj orgánů zodpovědných za vnímání různých vnějších podnětů přispívá k tomu, že se v dětech začíná měnit zkušenost dítěte. Do 27. týdne svého nitroděložního života je strouhanka schopna zažít poměrně mnoho různých emocí.

Schopnost slyšet

Vnímání různých zvuků je poněkud živý pocit, že plod je schopen zažívat v tomto období. Dítě může poměrně snadno rozlišovat mezi rodičovskými hlasy. Jeho matka má na něj zvláštní pozitivní vliv - Je prokázáno, že hlas matky má na dítě relaxační účinek.

S každým následujícím dnem těhotenství se zvyšuje počet zvuků vnímaných dítětem. Kromě hlasů svých rodičů je dítě schopno vnímat zvuky z vnějšího prostředí. Dítě už může slyšet zvuk televize nebo rádia. Samozřejmě, že ještě nedokáže rozeznat řeč a význam.

Ovoce rozlišuje zvuky hlavně v intenzitě a objemu. Nadměrně hlasité zvuky mohou pro dítě způsobit určité nepohodlí. V tomto případě se rychle projeví změna nálady dítěte a jeho matka, dítě, začne kopat a silně se pohybovat.

Vynikající možností pro trávení času v tomto gestačním věku je čtení příběhů pro vaše dítě nebo poslech hudby. Existuje názor, že formování hudebního vkusu v osobě nastává přesně ve druhém trimestru těhotenství, proto je možné vědomě tvořit hudební preference u dítěte. Chcete-li to udělat, naslouchání klasice je nejvhodnější - to určitě nezpůsobí negativní pro dítě.

Přirozené zvuky mají na tělo dítěte příznivý vliv. Vzhledem k tomu, že se dítě nachází ve vodním prostředí, potěší se stejnými zvuky vody - zvukem surfování nebo klidným šepotem potoka. Procházky spolu s přírodními nádržemi budou mít příznivý vliv na tělo dětí.

Schopnost vnímat světlo

V 27. týdnu je dítě schopno otevřít a zavřít oči. Během období, kdy je dítě vzhůru, jsou jeho oči pootevřené. Světlo dopadající na obličej dítěte je schopno mu způsobit odpověď. Například vědci provedli sérii vědeckých studií, které dokazují, že jasné světlo dopadající na obličej plodu vede ke skutečnosti, že se pokouší otočit zády k paprskům.

Lékaři věří, že dětský vizuální analyzátor bude skutečně fungovat pouze po narození. Dlouhé a velmi silné insolace přispívá k tomu, že se zvyšuje motorická aktivita plodu.

Schopnost určit chuť

Před začátkem porodu několik týdnů a dítě už může rozlišovat mezi chutí.V tom mu pomáhají speciální mikroskopické výrůstky na jazyku. Jsou to druhy receptorů, které jsou zodpovědné za vnímání různých chutí v lidském těle.

Uznává chuť plodové vody dítěte při požití. Během dne je schopen polykat asi 500 až 600 mililitrů kapaliny. Amniotická tekutina prochází trávicím traktem dítěte uvnitř, kde se vstřebávají některé živiny. Nejdůležitější látkou, která se tímto způsobem dostane do krevního oběhu, je glukóza. Bez ní není možný úplný vývoj nervového systému, zejména mozku.

Dítě, které ve své velikosti připomíná průměrnou hlavu květáku, je již schopno rozlišovat mezi hořkou, slanou a sladkou chutí. Polykání poměrně velkého množství plodové vody přispívá k tomu, že plod začíná škytat. Tento projev života dítěte je zcela normální a naznačuje postupný vývoj trávicího systému.

Schopnost pohybu

Jedním z nejjasnějších charakteristických znaků 27. týdne je spíše intenzivní fyzická aktivita plodu. Aktivní pohyby dítěte v této době již mohou být pociťovány jeho matkou a mnoho žen si všímá, že v 27. týdnu těhotenství byla tělesná aktivita jejich dětí poměrně výrazná. Takový živý pocit, který cítí těhotnou ženu v žaludku, přispívá k poměrně velké velikosti plodu.

Počet pohybů provedených plodem se významně zvyšuje. Dítě se již nudí studiem vlastního těla do 27. týdne nitroděložního života, nyní se více zajímá o vodní prostředí, ve kterém je. Každý den je pro dítě zajímavé prozkoumat hranice světa, kde stále žije.

Tento výzkumný zájem vede k tomu, že dítě může tlamat děložní stěnu nohama. Takový otřes v žaludku a cítí těhotnou ženu. Také zvědavý fidget se může dotknout stěn dělohy vlastníma rukama. Otřesy a pohyby u těhotné ženy se mohou objevit v různých částech žaludku, což je ovlivněno polohou dítěte v děloze.

Je důležité poznamenat, že ne po celou dobu, kdy je plod aktivní. Dítě má již cirkadiánní rytmus, tj. Schopnost rozpoznat den i noc. Ve dne je dítě obvykle velmi aktivní, zatímco v noci spí. Spánek plodu v této fázi nitroděložního vývoje trvá zpravidla nejméně 16-17 hodin denně. Některé děti mohou spát déle - až 20 hodin.

Motorická aktivita je velmi důležitým kritériem pro posouzení stavu plodu. Pokud se tedy dítě stane velmi aktivní, může to znamenat, že mu něco přináší nepohodlí. Nastávající matka by v tomto případě měla o tom s porodníkem-gynekologem diskutovat.

O tepu

Každý den se zvyšuje hmotnost dítěte - je to nezbytné, aby se dítě mohlo brzy narodit. Aby dítě mohlo dobře přibírat na váze, je nezbytné, aby se mu do těla pravidelně dodávaly všechny potřebné nutriční složky a kyslík. Bez plné práce srdce je nemožné.

Do 27. týdne se dětský kardiovaskulární systém nejen formuje, ale také funguje. Díky "čerpací" funkci srdce jsou všechny živiny, které procházejí uteroplacentálním oběhovým systémem, dodávány do místa určení - do všech vnitřních orgánů.

Je možné klinicky vyhodnotit práci srdce použitím poměrně jednoduché diagnostické metody - počítání srdeční frekvence plodu. Každý segment těhotenství je charakterizován určitými normálními rychlostmi fetální srdeční frekvence (HR).

Míra pro 27 týdnů je 130-160 úderů za minutu. Je důležité si uvědomit, že frekvence srdečního tepu je individuálním parametrem a závisí na mnoha důvodech.

Jak se nachází v děloze?

Poloha drobků může být odlišná a nejpříznivější poloha se nazývá prezentace hlavy. V tomto případě je riziko různých nežádoucích poranění a poranění při porodu matky i plodu minimální. Přirozený porod je v tomto případě zcela možný.

Méně příznivá možnost je pánevní prezentace, v tomto případě je císařským řezem preferovaný způsob podávání.

Příčná poloha plodu v děloze je také jednou z nepříznivých možností. V tomto případě dítě leží, jako by bylo kolmé k ose dělohy, hlavní části jeho těla jsou umístěny nad hřebenem kyčelního kloubu. Pokud se pozice dítěte před narozením nezmění, pak se s největší pravděpodobností lékaři uchýlí k císařskému řezu.

Jak se vyvíjí plod ve 27. týdnu těhotenství, viz další video.

26 týdnů 28 týdnů
Zjistěte, co se stane s plodem každý týden těhotenství.
Informace poskytované pro referenční účely. Neošetřujte sami. Při prvních příznacích nemoci se poraďte s lékařem.

Těhotenství

Vývoj

Zdraví